Sport i turystyka

WYCIECZKA ZAKOPANE - MORSKIE OKO 02-04.10.2015 R.

Wycieczka W 500 zapowiadała się wyśmienicie i taka też była i to nie tylko ze względu na przepiękną pogodę.

W drodze do Zakopanego zatrzymaliśmy się w Krakowie – zwiedzanie i modlitwa w Sanktuarium Jana Pawła II w Łagiewnikach dodało nam energii i sił na dalszą drogę. Zakopane przywitało nas piękną panoramą Tatr – z  Gubałówki widok był jeszcze piękniejszy a jej zdobycie łatwe, bo w wagoniku kolejki.

W sobotę po obfitym śniadaniu ruszyliśmy w drogę na Morskie Oko – jedni doszli pieszo inni musieli skorzystać z usług zaprzęgów konnych,  ale dla jednych i drugich rekompensatą za wysiłek lub wydane pieniądze były wspaniałe widoki.

Wieczorem grill i kapela góralska dopełniła dzień pełen wrażeń. W niedzielę zaś każdy miał czas dla siebie, więc spędził go wedle uznania. Jedni odpoczywając, drudzy na spacerze w plenerze, inni na Krupówkach a że czas szybko leci – tak minął dzień trzeci.

Czas więc wracać do domu – do zobaczenia na kolejnej wycieczce !!!!

WYCIECZKA BIESZCZADY 18-20.09.2015 R.

BIESZCZADY-SOLINA 2015r
„Zielone wzgórza nad Soliną”, takim pięknym krajobrazem przywitały nas bieszczady. To były bardzo udane,
pełne nowych doznań, przygody i doskonałej zabawy trzy dni spędzone w Polańczku przez członków NSZZ SOLIDARNOŚĆ wraz z rodzinami i przyjaciółmi. Pierwszym przystankiem na trasie naszej wycieczki był skansen

Budownictwa Ludowego i rynek Galicyjski w Sanoku, gdzie mogliśmy „przenieść” się do okresu XVII i początku XX wieku zapoznając się jak wówczas wyglądało życie na pograniczu Polsko-Ukraińskim.

Widok z zapory na zalewie Solińskim w blasku jesiennego słońca zrobił na nas olbrzymie wrażenie-

czysta krystaliczna woda, olbrzymia ilość róznego gatunku ryb, powietrze i piekno przyrody bieszczad, widok nie codzienny!. Drugi dzień to sprawdzian z przygotowania wytrzymałościowego dla uczestników wycieczki-podejście

na położoną na wysokości 1255 m.n.p.m. Połoninę Wetlińską!, oj polało sie potu na szlaku!, ale marsz okupiony wielkim wysiłkiem opłacił się! widoki na panoramę bieszczad przepiekne!. Po zejściu z Połoniny udaliśmy się na smaczny domowy obiad i rzecz jasna zasłużony odpoczynek. Wieczorem wspólnie przy ognisku połączonym z grilowaniem i muzyce mechanicznej towarzystwo w doskonałych nastrojach balowało do późnych godzin wieczornych.

W ostatnim dniu wycieczki zwiedziliśmy wnętrze zapory na Solinie. Wrażenia nie do opisania, ogrom betonowej budowli na długo zostanie w naszej pamięci!. Ostatnim punktem programu naszej wycieczki był rejs statkiem spacerowym „TRAMP” po zalewie Solińskim, a następnie po spacerze ulicami Polańczyka i zakupie pamiątek udaliśmy się w drogę powrotną do Gliwic!

DO ZOBACZENIA NA KOLEJNEJ WYCIECZCE!!!!!!!!!!!!!

MAX!

XVI Ogólnopolska Pielgrzymka NSZZ „Solidarność”

Kilka tysięcy związkowców w asyście niemalże 100 pocztów sztandarowych modliło się 26.04,15r, w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej. Tegoroczna pielgrzymka NSZZ „Solidarność” do Matki Bożej Licheńskiej odbyła się po raz 16. Pielgrzymka rozpoczęła się w sobotę, 25.04. O godz. 19:00 związkowcy uczestniczyli w Drodze Krzyżowej na placu przed licheńską bazyliką, którą poprowadził ks. Grzegorz Molewski, duchowy opiekun konińskiej „Solidarności”. Z kolei w niedzielę odbyły się główne uroczystości pielgrzymkowe w bazylice mniejszej pw. Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej. O godz. 11.15 poczty sztandarowe, które przybyły na uroczystości, weszły do świątyni w uroczystym szpalerze. O godz. 12.00 rozpoczęła się Msza św. przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej. Sumie przewodniczył ks. Józef Wysocki, proboszcz parafii pw. św. Wojciecha w Koninie-Morzysławiu, który reprezentował bpa włocławskiego, Wiesława Alojzego Meringa. W koncelebrze modlili się także: ks. Wiktor Gumienny MIC, kustosz licheńskiego Sanktuarium oraz ks. Stanisław Waszczyński, były proboszcz konińskiej parafii. Związkowcy modlili się przy relikwiach bł. Jerzego Popiełuszki, które zostały przywiezione specjalne na licheńską pielgrzymkę z kolegiaty św. Brygidy w Gdańsku. Po homilii nastąpił moment poświęcenia sztandaru ze skierniewickiego oddziału NSZZ „Solidarność” (Region Mazowsze). W pielgrzymce jak co roku, uczestniczyła również duża grupa członków naszego związku. Wspólnie ze swoimi bliskim w asyście naszego sztandru mogliśmy ponownie wziąść czynny udział w uroczystościach pielgrzymkowych.
Zapraszam do zapoznania sie z relacją naszego fotoreportera, który to uwiecznił na swoich zdjęciach.

Wycieczka do Jury Krakowsko-Częstochowskiej 28.06.2014

W ostatni weekend czerwca tj. 28.06.2014 grupa członków naszego związku wraz ze swoimi bliskimi i przyjaciółmi udała się na wycieczkę w piękne i urokliwe tereny jury krakowsko-częstochowskiej. Na trasie naszej wycieczki zwiedziliśmy miedzy innymi ruiny starego zamku w Ogrodzieńcu a także nowy zamek w miejscowości Bobolice. Przemierzając szlaki i podziwiając piękno natury jury krakowsko-częstochowskiej z fachowym i bardzo interesującym przekazem przewodnika pełni wrażeń i atrakcji już jesteśmy umówieni na kolejną wyprawę.

Wycieczka do Wisły 2.08.2014

W dniu 2 sierpnia 67 członków naszego związku z rodzinami odpoczywało i bawiło się na wycieczce w Wiśle zorganizowanej przez Prezydium NSZZ Solidarność.Wszyscy uczestnicy wycieczki przeszli doliną Czarnej Wisełki do podnóża Baraniej Góry.Ci bardziej zaawansowani zdobyli szczyt baraniej Góry. Po spożyciu ciepłego posiłku wszyscy wrócili do centrum Wisły,tam w amfiteatrze do póżnych godzin wieczornych oglądaliśmy występy zespołów reginalnych w ramach Tygodnia Kultury Beskidzkiej.

Wycieczka do Kotliny Kłodzkiej 12-14.09.2014 wydz. 500

W dniach 12-14 września odbyła się wycieczka w Kotlinę Kłodzką organizowaną przez Komisję Koła wydziału 500. W programie wycieczki w sobotę było zwiedzanie Błędnych Skał, Kaplicy Czaszek ,Ruchomej Szopki i parku w Dusznikach Zdrój. Po dobrym obiedzie i odpoczynku wieczorem spotkaliśmy się przy ognisku, w spaniałej atmosferze i po udanej zabawie udaliśmy się na zasłużony odpoczynek. W niedziele rano uśmiechnięci po śniadaniu opuściliśmy DW Korund w Zieleńcu udając się do Jaskini Niedżwiedziej. Pełni wrażeń zwiedzaniem w drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Lądku Zdroju gdzie każdy miał czas wolny do własnej dyspozycji.

Wycieczka do Kotliny Kłodzkiej 12-14.09.2014 wydz. 420

Wykorzystując sprzyjające warunki pogodowe,w dniach 12.09.14r – 14.09.14r członkowie komisji koła NSZZ Solidarność W-420 zorganizowali wycieczkę do Kotliny Kłodzkiej. Pierwszym naszym przystankiem na trasie była Polnica Zdrój, a następnie zwiedzanie i spływ łodzią korytarzami kopalni złota w Złotym stoku. Drugi dzień był ekstremalnym sprawdzianem dla uczestników wycieczki,którzy przebrnęli przez Błędne skały pokonując wąskie i niebezpieczne przejścia wśród skał,budzących przerażenie szczególnie w oczach nieco puszystych uczestników. Następnie pod opieką przewodnika zwiedziliśmy piękne uzdrowiska;Duszniki oraz Kudowę zdrój. Ostatnim etapem naszej wycieczki  była Twierdza kłodzka. Zarówno samą twierdzę i jak podziemny labirynt pokonaliśmy bez większych problemów. Nieco zmęczeni po tak bogatym programie wycieczki,ale uśmiechnięci i pełni pozytywnych wrażeń wróciliśmy do domu,  planując kolejną wycieczkę!!!!.