Pielgrzymka pracowników przemysłu obronnego i lotniczego

23

01 paź Pielgrzymka pracowników przemysłu obronnego i lotniczego

W sobotę, 26 września 2015 r. do Matki Bożej Miłosierdzia w Skarżysku-Kamiennej przybyli w dorocznej Pielgrzymce pracownicy Zakładów Zbrojeniowych i Lotniczych z całej Polski.
Tradycyjnie, każdego roku w okolicy dnia świętego św. Michał Archanioła – patrona pracowników „zbrojeniówki” (dekret w tej sprawie wydał w 2008 roku bp Tadeusz Płoski), do skarżyskiego sanktuarium przybywają pracownicy z zakładów przemysłu zbrojeniowego i lotniczego z całego kraju.
W tym roku do Skarżyska zjechało blisko 1000 pracowników zakładów zbrojeniowych i pracujących na potrzeby wojska m.in. z Gdyni, Gdańska, Bydgoszczy, Gliwic, Poznania, Warszawy, Jasła, Rzeszowa, Stalowej Woli, Kraśnika, Tarnowa, Ostrowca Świętokrzyskiego, Pionek, Radomia,  Świdnika i Dęblina, nie zabrakło także przedstawicieli skarżyskiego Mesko.  W pielgrzymce wzięli udział również przedstawiciele zarządów tych zakładów oraz poczty sztandarowe.
Przed Mszą Świętą uczestnicy Pielgrzymki przeszli pod pomnika Antoniego Hedy „Szarego”, gdzie złożono symboliczną wiązankę kwiatów.
Najważniejszym punktem pielgrzymki była Msza św., odprawiona w sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w intencji pracowników „zbrojeniówki”.

Mszy św. przewodniczył Bp Piotr Turzyński.  Nabożeństwo zakończył akt zawierzenia i oddania w opiekę Matce Bożej Miłosierdzia pracowników zatrudnionych w zakładach przemysłu zbrojeniowego i lotniczego.