POGOTOWIE STRAJKOWE W ZAKŁADACH ZBROJENIOWYCH

20200925_093028

25 wrz POGOTOWIE STRAJKOWE W ZAKŁADACH ZBROJENIOWYCH

23 września Krajowa Sekcja Przemysłu Zbrojeniowego NSZZ „Solidarność” ogłosiła pogotowie strajkowe we wszystkich polskich zakładach przemysłu zbrojeniowego. Związkowcy wskazują na bardzo trudną sytuację w branży i śladowy udział krajowych zakładów w procesie modernizacji polskiej armii.
W  komunikacie Krajowa Sekcja Przemysłu Zbrojeniowego NSZZ „Solidarność wskazuje, że wielokrotnie zwracała się do przedstawicieli rządu, w szczególności do Ministerstwa Aktywów Państwowych o rozpoczęcie dialogu na temat sytuacji w branży. Apele związkowców nie spotkały się jednak z jakąkolwiek reakcją rządzących. –  Zwracaliśmy uwagę, że brak właściwego zarządzania i nadzoru  może doprowadzić do całkowitej degradacji naszej branży, a w konsekwencji do stopniowej likwidacji. Nasze uwagi były pomijane – czytamy w komunikacie Krajowej Sekcji Przemysłu Zbrojeniowego NSZZ „Solidarność”.
Związkowcy wskazują, że nie istnieje jasno zdefiniowany program funkcjonowania i rozwoju przemysłu zbrojeniowego, a polskie przedsiębiorstwa z tej branży są pomijane w programach modernizacji armii.
W związku z rozpoczęciem pogotowia strajkowego, we wszystkich zakładach przemysłu zbrojeniowego, w których funkcjonuje „Solidarność” zostanie przeprowadzona akcja informacyjna dotycząca powodów działań podjętych przez związek. W opublikowanym komunikacie Krajowa Sekcja Przemysłu Zbrojeniowego NSZZ „Solidarność wskazała, że w przypadku braku reakcji strony rządowej procedowane będą dalsze działania protestacyjne.